Dnešním hostem byl Michal Fojt, spoluzakladatel adopční kočičí kavárny Pelíšek, kterou můžete nalézt v Brně.
Dnešním hostem byl Michal Fojt, spoluzakladatel kočičí kavárny Pelíšek, kterou můžete nalézt v Brně.
Čím je právě tato kočičí kavárna specifická je to, že je adopční. To znamená, že kočky, které tam potkáváte, se pravidelně mění, protože pokud se některá někomu z hostů zalíbí, může si ji adoptovat stejně, jako by mohl například v útulku. Díky tomu kočičky netráví v kavárně dlouhé roky, ale poměrně rychle si nalézají své nové domovy.
V dnešním díle jsme probrali nejenom to, jaké to bylo zakládat kočičí kavárnu a s jakými překážkami se Michal na začátku potýkal, ale převážně jsme se bavili o fungování kavárny jako takové a o celém adopčním procesu. Jaká specifika v provozu kočičí kavárna musí dodržovat, jak je to s kočičkami a jejich péčí v kavárně či jak funguje samotný adopční proces, pokud se vám nějaká čičina zalíbí.
Debata se stočila i k ekologickému fungování kavárny a budoucím plánům. Pokud vás zajímá téma kočičích kaváren či adoptování zvířat, tenhle díl bude pro vás jako dělaný. Tak příjemný poslech!
—
Co se dozvíte z podcastu:
Od studia ke kočkám
- Jak jste se Michal dostal k tématu koček a kočičí kavárny?
Vše o fungování adopční kočičí kavárny Pelíšek
- Kdy a jak vznikl nápad založit Pelíšek?
- Jak taková kočičí kavárna vzniká? Co vše člověk musí zařizovat, řešit?
- Musí kočičí kavárna dodržovat nějaká přísnější legislativní pravidla než ta klasická?
- Jaké byly překážky při zakládání Pelíšku?
- Jak funguje adopční kočičí kavárna? V čem je odlišná od těch „klasických kočičích“?
- Jak jsou vybírány kočičky do kočičí kavárny?
- Jak to s kočkami funguje po příchodu do kavárny?
- Co se děje, pokud se kočka v kočičí kavárně úplně necítí spokojená?
- Jak rychle si obvykle kočičky z kavárny najdou nové domovy?
- Kolika kočkám pomohli najít domov za dobu fungování kavárny?
- Jaké ekologické návyky praktikuje Michal sám u sebe?
Inspirační závěr
- Jaké má Michal plány do budoucna?
- Kdo nebo co Michala inspiruje?
- Jaké knihy Michal doporučuje?
- Závěrečné poselství
Pokud byste se rádi sledovali kočičí kavárnu Pelíšek, můžete navštívit její webové stránky, Instagram či Facebook.
Na závěr
Za sdílení podcastu se svými blízkými či svým okolím budu moc vděčná! Při jeho poslechu a sdílení na sociálních sítích mě můžete označit na Instagramu jako @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte přidat hashtag #ekomaniaci a #zalepsizivot. Pokud by vás zajímala moje další tvorba, moje tipy z oblasti udržitelného života najdete na webu Za lepší život.
Pokud byste rádi začali žít udržitelný život počínaje svojí domácností, skvělým průvodcem vám v tom bude moje knížka Konec doby odpadové, která je skvělou biblí pro bezodpadový život. Provede vás všemi sférami, které ve svém životě řešíte. Podívat se na ukázky či si ji rovnou zakoupit můžete zde.
Pokud by vás zajímala více oblast ekologického a udržitelného investování, pořiďte si můj více než 200stránkový e-book zaměřující se na ekologické investování. V případě, že byste ocenili hlubší vzdělávání, přihlaste se do některého z mých online kurzů, ať už 4týdenního kurzu Ekologickým investováním k pasivnímu příjmu anebo 8týdennímu kurzu Šéfuj svým financím! Osobně doporučuji absolvování obou kurzů, protože se krásně doplňují a nabízím je dohromady za zvýhodněnou cenu.
Případně se též můžete přidat k mé FB skupině „Ekologické investování a finance – Za lepší život“, kde sdílím pravidelně tipy z této oblasti a kde vás moc ráda uvítám.
Zároveň budu moc ráda za zpětnou vazbu a když mi dáte do komentářů vědět, co vás na dnešním podcastu nejvíce zaujalo. 🙂