Dnešním hostem byla Anežka Mičánková, zakladatelka projektu Finančně nezávislá, ve kterém propaguje propojení ekologického myšlení s tím ekonomickým.
Dnešním hostem byla Anežka Mičánková, vášnivá ekonomka a zapálená ekoložka, kterou můžete znát z projektu Finančně nezávislá. Anežka se věnuje propagaci ekologie v souvislosti s dosažením finanční nezávislosti. Máte dojem, že ekologie a finanční nezávislost spolu naprosto nesouvisí? Tak Anežka vám ukáže přesný opak.
V dnešním díle jsme si povídaly nejenom o tom, co to finanční nezávislost vlastně je a jak jí dosáhnout, ale i o tom, co jí do života přináší největší úspory či jaké jsou její nejoblíbenější investice. Pokud vás zajímá propojení témat ekologie a ekonomie, věřím, že tohle bude díl přesně pro vás. Tak příjemný poslech!
V článku zde najdete více o tom, co v podcastu můžete čekat, ale i souhrn informací, které Anežka zmiňuje.
POSLOUCHAT MŮŽETE POD NÁZVEM „EKOmaniaci“ na: Spotify, iTunes, Stitcher, Castbox, TuneIn, Google Podcast či na YouTube
.
Sponzor dnešního dílu
Sponzorem dnešního dílu podcastu je kosmetická značka Foamie, v jejíž nabídce najdete jak tuhé šampony a kondicionéry, tak i syndety na obličej či tělo.
Foamie je 100 % veganská značka kosmetiky s certifikací PETA. Co se týká složení, nenajdete zde žádné silikony, barviva, sulfáty ani mikroplasty. Naopak v produktech najdete za studena lisované složky a díky optimalizované hodnotě pH jsou tyto produkty vhodné i pro citlivou pokožku.
Značka bude sympatická i fandům bezobalovosti. Zatímco tuhá sprchová péče Body Bar nahradí 1 plastovou láhev, šampony nahradí až 2 plastové láhve. A co je pro značku Foamie obzvláště typické? Určitě netradiční tvary, které jejich produkty mají.
Jako bonus jsou produkty od Foamie opatřené šňůrkou, takže si je můžete pověsit pohodlně ve sprše či kdekoliv v koupelně. Za mně mohou být produkty od Foamie nejenom na pohled velmi krásným a užitečným dárkem pro vaše blízké, ale taktéž stálým společníkem ve vaší koupelně bez chemie. Produkty značky Foamie naleznete v drogeriích DM a Rossman.
Co se dozvíte z podcastu:
Od finančního poradenství, přes finanční úřad až k finanční nezávislosti
- Jaká byla Anežčina životní cesta k tématům, kterým se věnuje nyní?
- Proč opustila svoji práci finanční poradkyně i svou práci na finančním úřadě?
- Co to znamená pojem „finanční nezávislost“ a jak jí lze dosáhnout?
- Co je základem finanční nezávislosti?
- Jakým způsobem řeší Anežka finance u sebe?
- Jaká změna Anežce přinesla a naopak ušetřila v jejím životě nejvíce peněz?
- Do čeho Anežka investuje?
Finančně nezávislá
- Jak Anežku napadlo založit projekt Finančně nezávislá?
- Proč Anežce dává spojení ekologie s ekonomií takový smysl?
- Co všechno v rámci svého projektu Finančně nezávislá dělá?
- Co se skrývá pod službou finančního mentoringu, který Anežka nyní nabízí?
- Jaký je rozdíl mezi finančním poradenstvím a finančním mentoringem?
- Má Anežka nějakého svého finančního poradce či kouče?
- O čem jsou e-booky, které Anežka nabízí?
- Co jsou Anežčiny oblíbené vzdělávací zdroje?
Inspirační závěr
- Jaké má Anežka plány do budoucna?
- Kdo nebo co ji inspiruje?
- Závěrečné poselství
Poznámky a zdroje z podcastu, které mohou přijít vhod
Produkty a služby, které Anežka nabízí:
- 4 kroky k finanční nezávislosti: e-book zdarma.
- 3 způsoby, jak generovat peníze od státu: placený e-book.
- Průvodce životním pojištěním: placený e-book.
- Finanční mentoring: placená služba.
Lidé z financí, které Anežka doporučuje
- Anežka Čepeláková: finanční poradkyně, jejíž služby Anežka využívá.
- Pavla Wernerová (já, autorka tohoto podcastu): finanční poradenství v oblasti ekologického investování.
- Radek Koláček: finanční poradce, se kterým Anežka spolupracuje v oblasti drahých kovů.
Kdo Anežku inspiruje:
Knihy, které Anežka zmiňuje:
- Bohatý táta, chudý táta (Robert T. Kiyosaki)
- Reportáž, psaná na oprátce (Julius Fučík)
- Slepičí polévka pro duši (Jack Canfield a Mark Victor Hansen)
- Ruka noci podaná: základ rodinné a krizové připravenosti (Václav Cílek a Ferdinand Šmikmátor)
Pokud by vás zajímalo více o Anežce a jejím projektu Finančně nezávislá, sledujte její webové stránky, Instagram či Facebook.
Na závěr
Za sdílení podcastu se svými blízkými či svým okolím budu moc vděčná! Při jeho poslechu a sdílení na sociálních sítích mě můžete označit na Instagramu jako @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte přidat hashtag #ekomaniaci a #zalepsizivot. Pokud by vás zajímala moje další tvorba, moje tipy z oblasti bezodpadové domácnosti najdete na webu Za lepší život.
V případě, že jste v životě bez odpadu začátečníci či chcete proniknout více do hloubky, skvělým průvodcem vám v tom bude moje knížka Konec doby odpadové, která je skvělou biblí pro bezodpadový život. Provede vás všemi sférami, které ve svém životě řešíte. Podívat se na ukázky či si ji rovnou zakoupit můžete zde.
Další novinkou v mé tvorbě je e-book zaměřující se na ekologické investování. Investování mě vždycky zajímalo, ale měla jsem vždy dojem, že to znamená jen cpaní peněz do firem, které jdou naprosto v rozporu s mými názory. Později jsem zjistila, že i investování peněz se dá dělat lépe, a to bych ráda naučila nyní i vás. Více o mém e-booku můžete zjistit tady.
Potřebujete v oblasti ekologického investování více individuální přístup? Pak neváhejte využít mé služby finančního poradce se zaměřením na ekologické investování. Dáme dohromady finanční plán přesně vám na míru, kde se zaměříme na dosahování cílů, po kterých toužíte, ať už jde o domeček se zahradou, chatu ve Skandinávii či klidný důchod, kdy si budete moci dovolit být filantropem. Ekologické investování zde používám jako nástroj, jak svých cílů dosáhnout. Více informací o této službě najdete zde.
Předem děkuji! Zároveň budu moc ráda za zpětnou vazbu a když mi dáte do komentářů vědět, co vás na dnešním podcastu nejvíce zaujalo. 🙂