Dnešním hostem byl Jan Herka, spoluzakladatel české firmy Wuders, která se zaměřuje na lokální výrobu nábytku ze dřeva a oceli.
Dnešním hostem byl Jan Herka, spoluzakladatel firmy Wuders, která se zaměřuje na lokální výrobu nábytku ze dřeva a oceli. Firmu založil se svým bratrem již ve 20 letech a od té doby se firma obrovsky rozrostla a začala se pomalu zabydlovat v českých domácnostech. Kousky nábytku od firmy Wuders můžete najít například v katedrále svatého Víta anebo v domácnosti Tomáše Kluse.
V dnešním díle jsme si povídali nejenom o tom, jak se Jan se svým bratrem dostal k založení jejich nábytkářské firmy v poměrně mladém věku, ale i o tom, jak se firma rozvíjela. Jan se mnou sdílel své úspěchy a neúspěchy a jsem moc ráda, že ukázal i tu stinnou stránku podnikání, se kterou se lidé často nechlubí. Velkým tématem byla udržitelnost firmy a nad čím vším ve firmě přemýšlejí a co řeší. Bavili jsme se například odkud pocházejí materiály, které používají pro výrobu nábytku, jak řeší logistiku anebo jak se snaží minimalizovat obalové materiály, které používají.
Dnešní díl je krásnou ukázkou toho, že pokud vám něco dává smysl a dáte do toho všechno, úspěch se dostaví. Zároveň je tento díl i krásnou ukázkou firemních hodnot, u kterých doufám, že si je osvojí více firem. Užijte si poslech!
V článku zde najdete více o tom, co v podcastu můžete čekat, ale i souhrn informací, které Jan zmiňuje.
POSLOUCHAT MŮŽETE POD NÁZVEM „EKOmaniaci“ na: Spotify, iTunes, Stitcher, Castbox, TuneIn, Google Podcast či na YouTube.
Co se dozvíte z podcastu:
Na cestě k založení firmy
- Jak se Jan dostal k práci se dřevem? Co ho k této oblasti přivedlo?
Wuders
- Kdy a jak vznikl nápad založit firmu Wuders?
- Jak probíhal samotný proces založení firmy?
- Co bylo na zakládání firmy nejtěžší?
- Jaké výrobky nyní nabízejí?
- Jsou jejich výrobky kompletně lokální a odkud pocházejí používané materiály?
- Jak řeší ve firmě udržitelnost?
- Kdo je typickým zákazníkem Wuders?
- Co je klíčem úspěchu ve fungování rodinné firmy?
Inspirační závěr
- Jaké má Jan plány do budoucna?
- Kdo nebo co ho inspiruje?
- Závěrečné poselství
Poznámky a zdroje z podcastu, které mohou přijít vhod
Lidé a firmy, které Jan v podcastu zmiňuje:
- Václav Staněk: zakladatel české obuvnické firmy Vasky
- Firma Bagind: česká firma zaměřující se na výrobu kožených výrobků
Kdo Jana inspiruje:
- Ben Francis: zakladatel značky fitness oblečení Gymshark
- Václav Staněk: zakladatel české obuvnické firmy Vasky
- Lukáš Matějíček: zakladatel firmy Bagind zaměřující se na výrobu kožených výrobků
Knihy, které Jan doporučuje:
- Bod zlomu (Malcolm Gladwell)
- Začnete s proč (Simon Sinek)
- Elon Musk (Ashlee Vance)
- Pozitivní leader (Jan Mühlfeit a Melina Costi)
- Jak z dobré firmy udělat skvělou (Jim Collins)
Pokud by vás zajímalo více o firmě Wuders a jejich sortimentu, sledujte její webové stránky, Instagram či Facebook.
Na závěr
Za sdílení podcastu se svými blízkými či svým okolím budu moc vděčná! Při jeho poslechu a sdílení na sociálních sítích mě můžete označit na Instagramu jako @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte přidat hashtag #ekomaniaci a #zalepsizivot. Pokud by vás zajímala moje další tvorba, moje tipy z oblasti bezodpadové domácnosti najdete na webu Za lepší život.
V případě, že jste v životě bez odpadu začátečníci či chcete proniknout více do hloubky, skvělým průvodcem vám v tom bude moje knížka Konec doby odpadové, která je skvělou biblí pro bezodpadový život. Provede vás všemi sférami, které ve svém životě řešíte. Podívat se na ukázky či si ji rovnou zakoupit můžete zde.
Další novinkou v mé tvorbě je e-book zaměřující se na ekologické investování. Investování mě vždycky zajímalo, ale měla jsem vždy dojem, že to znamená jen cpaní peněz do firem, které jdou naprosto v rozporu s mými názory. Později jsem zjistila, že i investování peněz se dá dělat lépe, a to bych ráda naučila nyní i vás. Více o mém e-booku můžete zjistit tady.
Potřebujete v oblasti ekologického investování více individuální přístup? Pak neváhejte využít mé služby finančního poradce se zaměřením na ekologické investování. Dáme dohromady finanční plán přesně vám na míru, kde se zaměříme na dosahování cílů, po kterých toužíte, ať už jde o domeček se zahradou, chatu ve Skandinávii či klidný důchod, kdy si budete moci dovolit být filantropem. Ekologické investování zde používám jako nástroj, jak svých cílů dosáhnout. Více informací o této službě najdete zde.
Předem děkuji! Zároveň budu moc ráda za zpětnou vazbu a když mi dáte do komentářů vědět, co vás na dnešním podcastu nejvíce zaujalo. 🙂