V dnešním podcastu uslyšíte Juditu Nechvátalovou, zakladatelku reklamní agentury Green Cat. Green Cat se popisuje jako „reklamní agentura, která ví, jak dosáhnout chytré a šetrné reklamy“. Není udržitelnost a ekologie oxymorón? Přesně o tom a mnohem víc si povídáme v tomto dílu podcastu.
Judita Nechvátalová je zakladatelka reklamní agentury Green Cat. Tu můžete znát jako agenturu, která se ve své reklamní činnosti věnuje udržitelným tématům a snaží se dělat reklamu tím způsobem, že propagují jen to, v co věří a všechny činnosti své firmy se snaží vést v souladu s jejich postojem k životnímu prostředí. V agentuře nabízejí pomoc nejen s copywritingem a tvořením kampaní, ale také i s tvořením ekologických reklamních předmětů.
V dnešním dílu podcastu jsme probíraly nejen právě to, jak může nebo nemůže být reklama v souladu s ekologií, ale i proč agentura Green Cat vůbec vznikla, jak fungují anebo jakým způsobem praktikují udržitelnost u sebe ve firmě. Probereme i jejich současný úspěšný produkt, rostoucí papír, a jejich další plány do budoucna ve firmě. Agentura Green Cat je skvělým příkladem toho, jak prvotně neudržitelné odvětví, jako je reklama, může též fungovat ekologicky.
Více se o tématu reklamy dozvíte z dnešního podcastu. V článku zde najdete více o tom, co v podcastu můžete čekat, ale i souhrn informací a tipů, které Judita zmiňuje. Tento díl je nabitý konkrétními tipy v oblasti reklamy a udržitelnosti a věřím, že může inspirovat mnohé jedince, kteří pracují v odvětví, které není na první pohled úplně udržitelné.
POSLOUCHAT MŮŽETE POD NÁZVEM „EKOmaniaci“ na: Spotify, iTunes, Stitcher, Castbox, TuneIn či Overcast.
Udržitelnost v reklamě ala udržitelná reklamní agentura Green Cat (a všechno o ní)
- Jak může být reklama vůbec udržitelná?
- Jak souvisí reklamní agentura Green Cat se vzdělávací organizací Tereza?
- Jak je možné se zapojit do výukových programů organizace Tereza?
- Mohou existovat ekologické reklamní předměty? Jaké?
- Jak agentura může pomoci firmám v oblasti copywritingu a s kým spolupracují?
- Jaké kampaně ve firmě organizovaly a na které jsou nejvíce hrdí?
- Jak zvládají dělat reklamu firmám, aniž by se dopouštěli greenwashingu?
- Proč vznikl nápad založit Centrum ekologického tisku a jak probíhá jeho realizace?
- Rostoucí papír a vše o něm (a hlavně proč je super)
Ekologické podnikání
- Jak Green Cat pomohla účast v akceleračním programu Climate Challenge?
- Jak praktikují ekologii u sebe ve firmě (a doma)?
Inspirativní závěr
- Jaké mají s firmou plány do budoucna?
- Co nyní Judita čte?
- Kdo Juditu inspiruje?
Poznámky z podcastu
Organizace Tereza: vzdělávací centrum, které se zaměřuje na environmentální výukové programy ve školách. Mezi jejich nejdůležitější programy patří Ekoškola. Dále má programy jako například Jděte ven (který učí děti být v přírodě) či Les ve škole. Tato organizace učí učitele, děti a rodiče, aby měli rádi přírodu. Některé programy může dělat učitel samostatně ve třídě (třeba Les ve škole), zatímco některé programy vyžadují podporu v celé škole, protože je potřeba, aby se zapojila kompletně (například program Ekoškola)
Green Cat: reklamní agentura ve formě s.r.o. 40 % této firmy patří environmentální vzdělávací organizaci Tereza sro, 40 % sro patří Tereze
Činnosti a tvorba Green Cat
- Publikace pro Ministerstvo životního prostředí, které tvořili v agentuře Green Cat
- Kampaň RECY věci společně s Balakrylem
Akcelerační program, který agentuře Green Cat hodně pomohl, se jmenuje Climate Challenge
Co nyní Judita čte
- Na volné noze (Robert Vlach)
- Kundera (Jan Novák), Zahrada žije (Anita Blahušová), Psychologie ovlivňování: 99 tipů pro zvýšení vaší přesvědčivosti (Vít Prokůpek) kniha o vyjednávání: 99 metod ovlivňování
Pokud vás reklamní agentura Green Cat zaujala, určitě doporučuji sledovat její sociální sítě. Na internetech naleznete jejich web, Facebook i Instagram.
Na závěr
Za sdílení podcastu se svými blízkými či svým okolím budu moc vděčná! Při jeho poslechu a sdílení na sociálních sítích mě můžete označit na Instagramu jako @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte přidat hashtag #ekomaniaci a #zalepsizivot. Pokud by vás zajímala moje další tvorba, moje tipy z oblasti bezodpadové domácnosti najdete na webu Za lepší život.
Předem děkuji! Zároveň budu moc ráda za zpětnou vazbu a když mi dáte do komentářů vědět, co vás na dnešním podcastu nejvíce zaujalo. 🙂
1 komentář