Dnešním hostem byla Lenka Krákorová z pražského Impact Hubu, která se zaměřuje především na kultivaci a rozvoj podnikatelského prostředí v České republice.
Dnešním hostem byla Lenka Krákorová, která pracuje v pražském Impact Hubu a zaměřuje se na kultivaci a rozvoj podnikatelského prostředí v České republice. Na starosti má převážně různé akcelerační programy, skrze které pomáhá jednotlivcům a týmům v rozvoji jejich podnikatelských plánů.
V dnešním díle jsme se bavily převážně o akceleračních programech, které v Impact Hubu nabízejí se zaměřením na oblast ekologie a udržitelnosti. Povídaly jsme si nejenom o tom, jaké programy nabízejí, ale i jak probíhají, co všechno díky účasti mohou jednotliví účastníci získat či jak jsou programy finančně náročné. Zmínka byla i o minulých inspirativních účastnících programů či kdo například v jednotlivých akceleračních programech pomáhá s mentoringem.
Tento díl bude skvělým zdrojem informací pro ty, kteří mají buď myšlenku na zajímavý projekt nebo dokonce už i tým, ve kterém na projektu pracují. Dozvíte se tu, jaké máte možnosti pomoci a díky čemu můžete svůj projekt posunout na novou úroveň. Přeji krásný inspirativní poslech!
V článku zde najdete více o tom, co v podcastu můžete čekat, ale i souhrn informací, které Lenka zmiňuje.
POSLOUCHAT MŮŽETE POD NÁZVEM „EKOmaniaci“ na: Spotify, iTunes, Stitcher, Castbox, TuneIn, Google Podcast či na YouTube.
Co se dozvíte z podcastu:
Od Andragogiky k rozvoji podnikatelského prostředí
- Jak se Lenka dostala k práci v Impact Hubu?
- Co její náplň práce přesně obsahuje?
Impact Hub a akcelerační programy
- Co to je Impact Hub a jaké služby nabízí?
- Jaké akcelerační programy v Impact Hubu nabízejí pro oblast ekologie a udržitelnosti?
- Co nabízí akcelerační program ClimAccelerator Beyond, jak probíhá a pro koho je určen?
- Které firmy tímto program v minulosti prošly?
- Co nabízí program Future of Food a pro koho je určen?
- Jaký zajímavý cíl si stanovil projekt Challenge Lab?
- Nabízí Impact Hub i pomoc s rozvojem projektů jednotlivců či se zaměřuje pouze na „hotové týmy“?
- Jaké ekologické návyky praktikuje Lenka u sebe?
Inspirační závěr
- Jaké má Lenka plány do budoucna?
- Kdo nebo co ji inspiruje?
- Závěrečné poselství
Poznámky a zdroje z podcastu, které mohou přijít vhod
Akcelerační programy zaměřené na ekologii a udržitelnost, o kterých se v podcastu bavíme:
- ClimAccelerator Beyond (původně zvaný Climate Challenge): mezinárodní program určený pro týmy zaměřující se na projekty s pozitivním dopadem na klima.
- Future of Food: program zaměřený na udržitelnou produkci potravin.
- Challenge Lab: program zaměřený na výrobu uhlíkově neutrální potraviny.
Ostatní akcelerační programy zaměřené na sociálně odpovědné projekty
- Social Impact Award: program zaměřený na podporu společensky odpovědných projektů.
- Impact First: program pro lokální lídry.
Firmy, které v podcastu zmiňujeme, které byly součástí programu ClimAccelerator Beyond
- CYRKL: digitální odpadové tržiště.
- Fakta o klimatu: projekt, který shromažďuje data o klimatu a klimatické změně a zpracovává z nich grafy a infografiky (Lenka doporučuje odebírat jejich newsletter, ke kterému je možné se přihlásit na jejich stránce).
- Nafigate Corporation: firma, která se zaměřuje na zpracování kávové sedliny.
- Kokoza: organizace zaměřující se na propagaci kompostování (rozhovor se Soňou Houžvovou z Kokozy si můžete poslechnout zde).
- Ebuu: online ekologická platforma pro děti a rodiče zaměřená na vypůjčování potřeb pro děti (rozhovor s Kristýnou Farkašovou z Ebuu si můžete poslechnout zde).
- Green Cat: ekologicky zaměřená reklamní agentura (rozhovor s Juditou Nechvátalovou z Green Cat si můžete poslechnout zde).
Co Lenku inspiruje
- 2050 podcast (od projektu Fakta o klimatu): zaměřuje se na téma klimatu a udržitelnosti.
Knihy, které Lenka doporučuje:
- Jak překonat nesouhlas (William Ury)
- Jak si dělat chytré poznámky (Sönke Ahrens)
- Atomové návyky (James Clear)
- Cirkadiánní kód (Satchin Panda)
Pokud by vás zajímalo více o Impact Hubu a jejich akceleračních programech, sledujte jejich webové stránky, Instagram či Facebook.
Na závěr
Za sdílení podcastu se svými blízkými či svým okolím budu moc vděčná! Při jeho poslechu a sdílení na sociálních sítích mě můžete označit na Instagramu jako @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte přidat hashtag #ekomaniaci a #zalepsizivot. Pokud by vás zajímala moje další tvorba, moje tipy z oblasti bezodpadové domácnosti najdete na webu Za lepší život.
V případě, že jste v životě bez odpadu začátečníci či chcete proniknout více do hloubky, skvělým průvodcem vám v tom bude moje knížka Konec doby odpadové, která je skvělou biblí pro bezodpadový život. Provede vás všemi sférami, které ve svém životě řešíte. Podívat se na ukázky či si ji rovnou zakoupit můžete zde.
Další novinkou v mé tvorbě je e-book zaměřující se na ekologické investování. Investování mě vždycky zajímalo, ale měla jsem vždy dojem, že to znamená jen cpaní peněz do firem, které jdou naprosto v rozporu s mými názory. Později jsem zjistila, že i investování peněz se dá dělat lépe, a to bych ráda naučila nyní i vás. Více o mém e-booku můžete zjistit tady.
Potřebujete v oblasti ekologického investování více individuální přístup? Pak neváhejte využít mé služby finančního poradce se zaměřením na ekologické investování. Dáme dohromady finanční plán přesně vám na míru, kde se zaměříme na dosahování cílů, po kterých toužíte, ať už jde o domeček se zahradou, chatu ve Skandinávii či klidný důchod, kdy si budete moci dovolit být filantropem. Ekologické investování zde používám jako nástroj, jak svých cílů dosáhnout. Více informací o této službě najdete zde.
Předem děkuji! Zároveň budu moc ráda za zpětnou vazbu a když mi dáte do komentářů vědět, co vás na dnešním podcastu nejvíce zaujalo. 🙂
1 komentář