Dnešním hostem byl Miroslav Kundrata, ředitel strategického rozvoje v Nadaci Partnerství.
Dnešním hostem byl Miroslav Kundrata, ředitel strategického rozvoje v Nadaci Partnerství. V ekologických hnutích se pohybuje několik desítek let a spoluzakládal řadu neziskových organizací a sítí zaměřených na ekologii a udržitelnost. Mezi ně se řadí například Nadace Veronica či Unie pro řeku Moravu.
V dnešním dílu podcastu jsme si povídali nejenom o tom, proč nezůstal v akademické sféře, ve které několik let působil, ale i o tom, které ekologické počiny v jeho srdci byly největší srdcovou záležitostí.
Samozřejmě jsme probrali i Nadaci Partnerství a na co se zaměřuje. Povídali jsme si o projektech, na které se zaměřují, ať už v oblasti urbanistiky, zemědělství anebo vzdělávání. Zmínka byla o grantech, o které je možné u nich žádat, či o ekologických oceněních, které pravidelně udělují.
Moc zajímavá debata byla o sídle Nadace Partnerství v brněnské Otevřené zahradě. Je to krásná ukázka toho, jak může fungovat ekologicky zaměřená organizace uprostřed centra města.
Tento díl bude krásnou inspirací pro ty, co by se rádi vrhli do téma ekologie a přemýšlejí, jaké příležitosti jim tato oblast nabízí. Miroslav je krásným příkladem člověka, který svojí celoživotní činností může inspirovat mnohé. Tak příjemný poslech!
V článku zde najdete více o tom, co v podcastu můžete čekat, ale i souhrn informací, které Miroslav zmiňuje.
POSLOUCHAT MŮŽETE POD NÁZVEM „EKOmaniaci“ na: Spotify, iTunes, Stitcher, Castbox, TuneIn, Google Podcast či na YouTube.
Co se dozvíte z podcastu:
Z akademické sféry do nezisku
- Jak se Miroslav dostal k pozice ředitele strategického rozvoje v Nadaci partnerství a proč nezůstal v akademické sféře?
- Kterými organizacemi v minulosti prošel a které pro něj byly největší srdcovou záležitostí?
Nadace Partnerství
- Jaká je historie Nadace Partnerství?
- Čemu všemu se Nadace Partnerství věnuje a jaké jsou její současné projekty?
- Čemu se věnuje velký projekt Sázíme budoucnost?
- Jaké environmentální soutěže Nadace Partnerství pořádá?
- Jaké granty Nadace nabízí?
- Jaká je historie sídla Nadace Partnerství, Otevřené zahrady v Brně? Jak je na tom z hlediska udržitelnosti?
- Jak je možné se zapojit jako dobrovolník do ekologického hnutí?
Inspirační závěr
- Jaké má Miroslav plány do budoucna?
- Kdo nebo co ho inspiruje?
- Závěrečné poselství
Poznámky a zdroje z podcastu, které mohou přijít vhod
Projekty a aktivity Nadace Partnerství
- Projekty Nadace Partnerství zmiňované v rozhovoru: Sázíme budoucnost, Stromy svobody, Živá půda (rozhovor s její koordinátorkou Zuzanou Benešovou v podcastu EKOmaniaci zde)
- Environmentální ceny, které v rámci Nadace Partnerství udělují: Adapterra Awards, Environmentální cena Josefa Vavrouška.
- Více o grantech, které jsou dostupné od Nadace Partnerství.
- Sídlo Nadace Partnerství: Otevřená zahrada v Brně.
Kdo Miroslava inspiruje:
- Václav Muchna z Y Softu
- Libor Winkler z RSJ
- Jiří Hlavenka, brněnský investor
- Libor Musil z LIKO-Su
- Jannis Samaras z Kofoly
Knihy, které Miroslav doporučuje:
- Krvavé země (Timothy Snyder)
- Dunaj (Claudio Magris)
Pokud by vás zajímalo více o Nadaci Partnerství, sledujte její webové stránky, Instagram či Facebook.
Na závěr
Za sdílení podcastu se svými blízkými či svým okolím budu moc vděčná! Při jeho poslechu a sdílení na sociálních sítích mě můžete označit na Instagramu jako @zalepsizivot a na Facebooku Za lepší život. Nezapomeňte přidat hashtag #ekomaniaci a #zalepsizivot. Pokud by vás zajímala moje další tvorba, moje tipy z oblasti bezodpadové domácnosti najdete na webu Za lepší život.
V případě, že jste v životě bez odpadu začátečníci či chcete proniknout více do hloubky, skvělým průvodcem vám v tom bude moje knížka Konec doby odpadové, která je skvělou biblí pro bezodpadový život. Provede vás všemi sférami, které ve svém životě řešíte. Podívat se na ukázky či si ji rovnou zakoupit můžete zde.
Další novinkou v mé tvorbě je e-book zaměřující se na ekologické investování. Investování mě vždycky zajímalo, ale měla jsem vždy dojem, že to znamená jen cpaní peněz do firem, které jdou naprosto v rozporu s mými názory. Později jsem zjistila, že i investování peněz se dá dělat lépe, a to bych ráda naučila nyní i vás. Více o mém e-booku můžete zjistit tady.
Potřebujete v oblasti ekologického investování více individuální přístup? Pak neváhejte využít mé služby finančního poradce se zaměřením na ekologické investování. Dáme dohromady finanční plán přesně vám na míru, kde se zaměříme na dosahování cílů, po kterých toužíte, ať už jde o domeček se zahradou, chatu ve Skandinávii či klidný důchod, kdy si budete moci dovolit být filantropem. Ekologické investování zde používám jako nástroj, jak svých cílů dosáhnout. Více informací o této službě najdete zde.
Předem děkuji! Zároveň budu moc ráda za zpětnou vazbu a když mi dáte do komentářů vědět, co vás na dnešním podcastu nejvíce zaujalo. 🙂